fbpx Skip to content

Op. Dr. Nizam KURTDERE

Ünvanı: Başhekim

Uzmanlığı: Genel Cerrahi

Doktorun Yazıları

EVDE PANSUMAN NASIL YAPILIR

EVDE PANSUMAN NASIL YAPILIR ?

LAZERLE TEDAVİ (HEMOROİD (BASUR) – ANAL FİSTÜL – KIL DÖNMESİ)

ENDOSKOPİ NASIL YAPILIR

ENDOSKOPİ NASIL YAPILIR ?

Meme Kanseri Belirtileri ve Korunma Yöntemleri

MEME KANSERİ BELİRTİLERİ VE KORUNMA YÖNTEMLERİ

Corona Salgınında Ameliyat Olmanın Riskleri

CORONA SALGININDA AMELİYAT OLMANIN RİSKLERİ

Diller


 • Türkçe, İngilizce

  Eğitim

  • 1992 - İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Genel Cerrahi Uzmanı
  • 1987 - İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

  Mesleki Deneyim

  • 2020 - Halen - Özel Sen Jorj Avusturya Hastanesi -Başhekim -Genel Cerrahi Uzmanı
  • 2014 - 2020 - Özel Muayenehane Genel Cerrahi - Proktoloji
  • 2006 - 2014 - Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi - Genel Cerrahi Uzmanı
  • 2004 - 2006 - Büyükçekmece Devlet Hastanesi - Genel Cerrahi Uzmanı
  • 1994 - 2004 - Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi - Genel Cerrahi Uzmanı
  • 1993 - 1994 - Tercan Devlet Hastanesi - Başhekim
  • - Özel Alataş Polikliniği Genel - Cerrahi Uzmanı (Part - Time)
  • - Perfetti Van Melle - İş Yeri Hekimliği (Part - Time)

  İlgi Alanları

  • Laparoskopik Cerrahi
  • Endoskopi ( Gastroskopi, Kolonoskopi )
  • Proctoloji

  Sertifikalar

  • İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Laparoskopik Cerrahi ve Gastro-intestinal Endoskopi
  • Türk Cerrahi Derneği - Endoskopi Belgesi
  • Sağlık Bakanlığı - Medikal Estetik Sertifikası
  • Türk Tabipler Birliği - İşyeri Hekimliği Sertifikası

  Üye Olduğu Dernekler


  • İstanbul Tabip Odası
  • Türk Cerrahi Derneği
  Op. Dr. Nizam KURTDERE SORULARINIZI YANITLIYOR
  Abone ol
  Bildir
  16 Yorum
  En eski
  En yeni
  Satır İçi Geri Bildirimler
  Tüm yorumları görüntüleyin
  S*****
  9 ay önce

  Merhaba hocam anal fissur hastasıyım tavsiye üzerine size yazıyorum 6ay evvel oldum fakat rectoderm ilaç kulandim baya hafifledi krem olmadan bölge kasildigndan tuvalete çıkamıyorum anufleks kullanıyorum rahat cikiyorum ama ara ara tuvaletten bı vakit sonra acı oluyor daha sonra geçiyor sanırım fissur kronikleşmiş kronikleşmiş fissure botox yapılıyor mu birde fiyatı… Read more »

  admin
  Yönetici
  Yanıtla  S*****
  9 ay önce

  Merhaba Değerli Takipçimiz,
  Kronik anal fissür malesef kremlerle geçmez. Botox enjeksiyonu iyi bir tedavi yöntemidir ve uygulaması kolaydır. Alternatif olarak ameliyat önerilir ancak ameliyatın çeşitli sakıncaları nedeniyle “botox” u daha çok tercih ediyoruz. Hastanemize gelip daha detaylı ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
  Sağlıklı günler dileriz.

  M*** Ç*******
  9 ay önce

  Hocam iyi günler karnım her hafta ağrıyor ama şiddetli oluyor göbek kısmının yan tarafları karın fıtığı olabilir mi?

  admin
  Yönetici
  Yanıtla  M*** Ç*******
  9 ay önce

  Merhaba Değerli Takipçimiz,
  Karın fıtığında ağrı olur ama sadece bu belirtiye bakarak teşhis konamaz, muayene etmek gerekir.
  Web sitemizden randevu alarak hastanemize gelebilir, muayene olabilirsiniz.
  Sağlıklı günler dileriz.

  n*****
  6 ay önce

  merhaba doktor benım safara kesesnı taş var 2 yıl pendemi dan doly ameliayt yapamıyourum kaplı amliyat oldu için riskı çok yuksek seizce hangı mevsım ya da ne zaman bu amlıyate yapabılırım.

  admin
  Yönetici
  Yanıtla  n*****
  6 ay önce

  Merhaba Değerli Takipçimiz,
  Kapalı ameliyatın riski açık ameliyattan daha yüksek değildir, yeter ki deneyimli cerrahi uzmanı tarafından yapılsın. Mevsim olarak her zaman yapılabilir.
  Randevu alarak hastanemize gelebilir detaylar için doktorlarımız ile görüşebilirsiniz.
  Sağlıklı günler dileriz.

  K**** A****
  5 ay önce

  Selam Nizam hocam, ben eski hastanızım. 2019 Aralık ayında lazer+boğma metodu ile hemoroid tedavisi olmuştum. Geçen sene Kasım sonunda kabızlıktan dolayı bir kanama oldu ve ertesi günde kan geldikten sonra kesildi. Ondan sonra 1 ay gibi kısmen kaşıntı ve sağ ayağa vuran ufak bir ağrı oluştu. Normalde 3 keseye müdahale… Read more »

  admin
  Yönetici
  Yanıtla  K**** A****
  5 ay önce

  Merhaba Değerli Takipçimiz,
  Hemoroid hastalığında nüksetme mümkün ama sizin şikayetiniz tam olarak hemoroid gibi değil. Emin olmak için muayene etmek gerekli.
  Bacağa vuran ağrının hemoroid ile bir ilgisi yoktur. Müsait olduğunuz bir zaman randevu alarak detaylı olarak görüşme ve muayene için gelebilirsiniz.
  Sağlıklı günler dileriz.

  i********* o*****
  4 ay önce

  Merhaba,
  Nizam beyden ben aldırmak istiyorum, bu konuda tedavi yöntemleriniz SGK ve Özel sağlık sigortala anlaşmalarınız hakkında ilgi almak istiyorum

  admin
  Yönetici
  Yanıtla  i********* o*****
  4 ay önce

  Merhaba Değerli Takipçimiz, Konuyla ilgili tedavi yöntemleri olarak normal cerrahi ya da daha iyi kozmetik sonucu olan ameliyatsız yöntemle yapıyoruz. Ayrıntılı tanı ve teşhis için muayene etmek gerekli. Tıbbi bir gereklilik olmadığı takdirde sgk ve özel sigortalar karşılamaz ama muayene etmeden de bilemeyiz. Müsait olduğunuz bir gün web sitemizden veya… Read more »

  O******
  3 ay önce

  Arial;MANYETiK REZONANS GÖRÜNTÜLEME TETKİK RAPORU İncelenen bölge: – ALT ABDOMEN (PERİANAL)- Teknik : 1,5 T Siemens Magnetom Avanto ile: T1A aksiyal, koronal, sagital, T2A FATSAT koronal, T2A SPIR aksiyal, T2A sagital, kontrast madde enjeksiyonu (Gadovist 15 cc) sonrası 3 planda T1A kesitler alınmıştır. Bulgular: Anal kanal orta kısımda saat 6… Read more »

  admin
  Yönetici
  Yanıtla  O******
  3 ay önce

  Merhaba Değerli Takipçimiz,
  Fistül tractında halen seton olduğu yazıyo, tedavi daha tamamlanmamış bu yüzden doktorunuzla görüşmeniz lazım.
  Sağlıklı günler dileriz.

  G**** E****
  2 ay önce

  Merhabalar nizam bey. Sağ kasığımda fıtık oluştu herhalde uzun süredir yaşadığım kabızlıktan dolayı. Şimdilik ağrı yok ama şişlik bayağı büyük (6 _7 cm gibi). Laproskopik fıtık ameliyatı yapıyormusunuz? G.E.

  admin
  Yönetici
  Yanıtla  G**** E****
  1 ay önce

  Merhaba Değerli Takipçimiz,
  Malesef fıtığı laparoskopik olarak tedavi edemiyoruz. Geleneksel cerrahi yöntem ile yama koyularak tedavi edebiliyoruz. Daha detaylı bilgi için hastanemizi arayabilirsiniz.
  Sağlıklı günler dileriz.

  R*** C*****
  6 gün önce

  Hello! I would like to schedule a surgery for gallblader removal and I wanted to know how long it takes to schedule it. I have a diagnosis of gallblader stones and I have been recommended to the surgery as soon as possible. I can send over email the ultrasound I… Read more »

  admin
  Yönetici
  Yanıtla  R*** C*****
  4 gün önce

  Hello Dear Visitor, Unless there is an emergency situation, you can have the surgery whenever you want. We do it with the laparoscopic method and you can be discharged from the hospital next day. You can come to our hospital by calling our phone number 0212 292 62 20 or… Read more »

  Kişisel verilerin elde edilmesi ve işlenmesi ile ilgili bilgilendirme

  Özel Sen Jorj Avusturya Hastanesi “HASTANE olarak anılacaktır” tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve ilgili mevzuat kapsamında Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, aşağıda açıklanan çerçevede ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Özel Hastaneler Yönetmeliği ve Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuata uygun olarak işlenebilecektir.

  1. Kişisel Verilerin elde Edilmesi, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

  Kişisel verileriniz HASTANE tarafından sağlanmakta olan kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amaçlarıyla ve HASTANE’nin faaliyet konularına uygun düşecek şekilde; sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, çağrı merkezi, internet sitesi, sözlü, yazılı ve benzeri kanallar aracılığıyla elde edilmektedir. Sağlık verileriniz başta olmak üzere özel nitelikli kişisel verileriniz ve genel nitelikli kişisel verileriniz, HASTANE  tarafından aşağıda yer alanlar dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın bu maddede belirtilen amaçlar ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenebilmektedir:

  • Kimlik bilgileriniz: Adınız, soyadınız, T.C. Kimlik numaranız, pasaport numaranız veya geçici TC Kimlik numaranız, doğum yeri ve tarihiniz, medeni haliniz, cinsiyetiniz, sigorta veya hasta protokol numaranız ve sizi tanımlayabileceğimiz diğer kimlik verileriniz.
  • İletişim Bilgileriniz: Adresiniz, telefon numaranız, elektronik posta adresiniz ve sair iletişim verileriniz, müşteri temsilcileri ya da hasta hizmetleri tarafından çağrı merkezi standartları gereği tutulan sesli görüşme kayıtlarınız ile elektronik posta, mektup veya sair vasıtalar aracılığı ile tarafımızla iletişime geçtiğinizde elde edilen kişisel verileriniz.
  • Muhasebesel Bilgileriniz: Banka hesap numaranız, IBAN numaranız, kredi kartı bilginiz, faturalama bilgileriniz gibi finansal verileriniz.
  • Sağlık hizmetlerinin finansmanı ve planlaması amacıyla özel sağlık sigortasına ilişkin verileriniz ve Sosyal Güvenlik Kurumu verileriniz.
  • Hastane veya tıp merkezlerimizi ziyaret etmeniz halinde güvenlik ve denetim amaçlı tutulmakta olan kamera kayıtları görüntüleriniz.
  • Otoparkı kullanmanız halinde araç plaka veriniz.
  • Sağlık Bilgileriniz: Laboratuvar sonuçlarınız, test sonuçlarınız, muayene verileriniz, randevu bilgileriniz, check-up bilgileriniz, reçete bilgileriniz dâhil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi sırasında veya bunların bir sonucu olarak elde edilen her türlü sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel verileriniz.
  • www.sjh.com.tr sitesine veya www.sjh.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresine gönderdiğiniz veya girdiğiniz sağlık verileriniz ve sair kişisel verileriniz.
  • Özel Sen Jorj Avusturya Hastanesine herhangi birine iş başvurusunda bulunmanız halinde bu hususta temin edilen özgeçmiş dâhil sair kişisel verileriniz ile HASTANE çalışanı ya da ilişkili çalışan olmanız halinde hizmet akdiniz ve işe yatkınlığınız ile ilgili her türlü kişisel verileriniz.

  HASTANE tarafından elde edilen her türlü kişisel veriniz (Özel nitelikli kişisel veriler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) aşağıdaki amaçlar ile işlenebilecektir:

  • Kimliğinizi teyit etme,
  • Kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi.
  • İlgili mevzuat uyarınca Sağlık Bakanlığı ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile talep edilen bilgilerin paylaşılması.
  • Hastane ve Tıp Merkezlerimizin iç işleyişi ile günlük operasyonların planlanması ve yönetilmesi.
  • Hastane Yönetimi, Hasta Hakları, Hasta Deneyimi bölümleri tarafından hasta memnuniyetinin ölçülmesi, arttırılması ve araştırılması.
  • İlaç temini.
  • Randevu almanız halinde randevu hakkında sizi haberdar edebilme.
  • Risk yönetimi ve kalite geliştirme aktivitelerinin yerine getirilmesi.
  • Sağlık hizmetlerini geliştirme amacıyla analiz yapma.
  • Hasta Hizmetleri, Mali İşler, Pazarlama bölümleri tarafından sağlık hizmetlerinizin finansmanı, tetkik, teşhis ve tedavi giderlerinizin karşılanması, müstehaklık sorgusu kapsamında özel sigorta şirketler ile talep edilen bilgilerin paylaşılması.
  • Araştırma yapılması.
  • Yasal ve düzenleyici gereksinimlerin yerine getirilmesi.
  • Sağlık hizmetlerinin finansmanı kapsamında özel sigorta şirketler ile talep edilen bilgileri paylaşma.
  • Kalite, Hasta Deneyimi, Bilgi Sistemleri bölümleri tarafından risk yönetimi ve kalite geliştirme aktivitelerinin yerine getirilmesi.
  • Hasta Hizmetleri, Mali İşler, Pazarlama bölümleri tarafından hizmetlerimiz karşılığında faturalandırma yapılması ve anlaşmalı olan kurumlarla ilişkinizin teyit edilmesi.
  • Pazarlama, Medya ve İletişim, Çağrı Merkezi bölümleri tarafından kampanyalara katılım ve kampanya bilgisi verilmesi, Web ve mobil kanallarda özel içeriklerin, somut ve soyut faydaların tasarlanması ve iletilebilmesi.

  İlgili mevzuat uyarınca elde edilen ve işlenen Kişisel Verileriniz, Özel Sen Jorj Avusturya Hastanesine ait fiziki arşivler ve/veya bilişim sistemlerine nakledilerek, hem dijital ortamda hem de fiziki ortamda muhafaza altında tutulabilecektir.

  1. Kişisel Verilerin Aktarılması

  Kişisel verileriniz, Kanun ve sair mevzuat kapsamında ve yukarıda yer verilen amaçlarla HASTANE tarafından Özel sigorta şirketleri, Sağlık bakanlığı ve bağlı alt birimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve sair kolluk kuvvetleri, Nüfus Genel Müdürlüğü, Türkiye Eczacılar Birliği, Mahkemeler ve her türlü yargı makamı, merkezi ve sair üçüncü kişiler, yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz, avukatlar, vergi ve finans danışmanları ve denetçiler de dâhil olmak üzere danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, resmi merciler dâhil sağlık hizmetlerini yukarıda belirtilen amaçlarla geliştirmek veya yürütmek üzere işbirliği yaptığımız iş ortaklarımız ve diğer üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir.

  1. Kişisel Veri Elde Etmenin Yöntemi ve Hukuki Sebebi

  Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar ve HASTANE’ nin faaliyet konusuna dahil her türlü işin yasal çerçevede yürütülebilmesi ve bu kapsamda HASTANE’nin akdi ve kanuni yükümlülüklerini tam ve gereği gibi ifa edebilmesi için toplanmakta ve işlenmektedir. İşbu kişiler verilerinizin toplanmasının hukuki sebebi;

  • 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu,
  • 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu,
  • 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname,
  • Özel Hastaneler Yönetmeliği,
  • Kişisel Sağlık Verilerinin İşlenmesi ve Mahremiyetinin Korunması Yönetmeliği,
  • Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuat hükümleridir.

  Ayrıca, Kanun’un 6. maddesi 3. fıkrasında da belirtildiği üzere sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbı teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından ilgilinin açık rızası aranmaksızın işlenebilir.

  1. Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Haklarınız

  Kanun ve ilgili mevzuatlar uyarınca;

  • Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
  • Kişisel veriler işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
  • Kişisel sağlık verilerine erişim ve bu verileri isteme,
  • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
  • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
  • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
  • Kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
  • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesine ve/veya kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesine ilişkin işlemlerin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
  • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme hakkını haizsiniz.

  Mezkûr haklarınızdan birini ya da birkaçını kullanmanız halinde ilgili bilgi tarafınıza, açık ve anlaşılabilir bir şekilde yazılı olarak ya da elektronik ortamda, tarafınızca sağlanan iletişim bilgileri yoluyla, bildirilir.

  1. Veri Güvenliği

  HASTANE kişisel verilerinizi bilgi güvenliği standartları ve prosedürleri gereğince alınması gereken tüm teknik ve idari güvenlik kontrollerine tam uygunlukla korumaktadır. Söz konusu güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak muhtemel riske uygun bir düzeyde sağlanmaktadır.

  1. Şikayet ve İletişim

  Kişisel verileriniz teknik ve idari imkânlar dâhilinde titizlikle korunmakta ve gerekli güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak olası risklere uygun bir düzeyde sağlanmaktadır. Kanun kapsamındaki taleplerinizi, www.sjh.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak;

  • (i) Sen Jorj Avusturya Hastanesi Bereketzade mah. Bereketzade Medresesi sok. No:7 Beyoğlu/İSTANBUL, Türkiye adresine kargo ile ıslak imzanızı taşıyan bir dilekçe ile “Yönetim Kurumsal Sekretarya” departmanı dikkatine Zarfına “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Bilgi Talebi” yazılarak gönderebilirsiniz,
  • (ii) Noter kanalıyla gönderebilir,
  • (iii) avusturya.senjorjhastanesi@hs03.kep.tr adresine güvenli elektronik ya da mobil imzalı olarak, kayıtlı elektronik posta adresi veya sistemimizde kayıtlı elektronik e-posta adresiniz aracılığıyla ve/veya
  • (iv) HASTANE’ye hitaben yazdığınız “word veya pdf.” formatındaki bir dosyayı güvenli e-imza ile imzalayarak kvkk@sjh.com.tr e-posta’nın konu kısmına “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Bilgi Talebi” yazarak iletebilirsiniz.

  Kanun kapsamındaki taleplerinizi, www.sjh.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak ve formda belirtilen usullerle tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

  Call Now Button