fbpx Skip to content
Uzm. Dr. Özlem GÜZELKÜÇÜK ÇAM

Uzm. Dr. Özlem GÜZELKÜÇÜK ÇAM

Uzmanlığı: Dermatoloji

Doktorun Yazıları

No data was found

Diller


 • Türkçe

  Eğitim

  • 2001 - Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Dermatoloji Uzmanlık Eğitimi
  • 1999 - İstanbul Üniversitesi - Çapa Tıp Fakültesi - Dermatoloji Kliniği (Behçet Hastalığı Eğitimi)
  • 1996 - İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

  Mesleki Deneyim

  • 2019 - Halen - Özel Avusturya Sen Jorj Hastanesi
  • 2017 - 2019 - Gaziosmanpaşa Medikal Park Hastanesi
  • 2015 - 2017 - Özel Eyüp Haliç Hospital
  • 2013 - 2015 - Ota-Jinemed Hastanesi - Dermatoloji Kliniği
  • 2008 - 2011 - Esenyurt Kıraç Arı Tıp Merkezi - Mesul Müdür ve Dermatoloji Poliklinik Hekimliği
  • 2005 - 2008 - İstanbul Lepra, Deri ve Zührevi Hastanesi - Başhekim
  • 2001 - 2005 - İstanbul Lepra, Deri ve Zührevi Hastanesi - Dermatoloji Polikliniği ve Lepra Servisi Hekimliği

  İlgi Alanları

  • Deri alerji testleri
  • Egzema
  • Atopik Egzema
  • Kronik Ürtiker
  • Genital Siğil
  • Genital Herpes
  • Akne

  Üye Olduğu Dernekler


  • Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği
  • İstanbul Tabip Odası
  • Cüzzamla Savaş Derneği
  • Galapera Kültür Ve Sanat Derneği
  Uzm. Dr. Özlem GÜZELKÜÇÜK ÇAM SORULARINIZI YANITLIYOR
  Uzm. Dr. Özlem GÜZELKÜÇÜK ÇAM
  Abone ol
  Bildir
  47 Yorum
  En eski
  En yeni
  Satır İçi Geri Bildirimler
  Tüm yorumları görüntüleyin
  M*****T*****
  1 yıl önce

  Merhaba Hocam, 11.06.2021 tarihinde size muayene oldum. Alerjik kontakt dermatit ve rosacea teşhis ettiniz. İki ayağımdaki lezyon nerede ise kayboldu. Ectopix 1 hafta kullanım yazılmıştı. devam edeyim mi ? yeterlimidir ? Akne için olan cleocin bitince yenisini alıp bir ay sürekli kullanayım mı ? Ve diğer yüze sürülen clindoxyl yine… Read more »

  Wallwd
  11 ay önce

  Dermatolog / Hassas cildim var
  Muayene ücreti nedir

  S******* E***
  9 ay önce

  Hocam Merhaba,
  Dün size muayene oldum , demodicos krem ve ekzamant yazdınız 1 hafta sonra kontrole cagirdiniz. Bir de çay ağacı yağı vereceğim demiştiniz ama konuşurken o kısmı atlamisiz sanırım ikimizde. Ne almalıyım ne önerirsiniz?

  Teşekkürler.

  M******* B*******
  9 ay önce

  Merhaba,
  Size 10 Eylül’de muayene oldum ve roaccutane muadili Aknetrent ilacını kullanmaya başladım. Günlük 30 mg dozla başlamamı söylediniz. İlaç 20 mg ve 10 mg olarak iki kutu verildi. İkisini birlikte mi alacağım yoksa sabah birini akşam birini mi kullanacağım?

  J*********
  9 ay önce

  Hello
  Do you speak English?

  S*****
  9 ay önce

  Merhaba Özlem Hanım, bu hafta ısırıklar için gelmiştim size. Şimdi elimin orta parmağının kenarında bir kızarıklık ve hafif şişlik oluştu. Hemen muayeneye gelmeli miyim? Yoksa önerebileceğiniz bir ilaç var mı?

  G*******
  9 ay önce

  Merhaba muayene ücreti nedir ve avuç içim kurumuş soyluyor sizce neden olabilri

  h***** k*******
  6 ay önce

  yasım 55 hocam .kafamda saclarım zayıfladı ve ıncelerek acıklıklar basladı.bu konuda ne yaparız

  N*****
  6 ay önce

  Merhaba Özlem hanım bugün sabah size muayene olmuştum. Güler yüzlü yaklaşımımız için teşekkür ederim. Ofise ilaç kullandığım günler gelmiyeceğim koku nedeni ile. Acaba arkadaşlarımı ne kadar riske atmışımdır. Evde çarşat, havlu ortak oturma kullanımı burada yok. 1 hafta karantina şart mı. Ki 1 aydır işteyim. Nasıl bulaştırırım.Şaşkınlıktan bunları sormamışım. Bir… Read more »

  G*******
  5 ay önce

  Merhaba hocam
  Kardeşimin cildinde bir takım yaralar var , bir kaç hastaneye götürmek ise rağmen çözüm bulunamadı ve devam ediyor yaralar. Size getirmek istiyoruz muayene ücretiniz nedir? Şimdiden teşekkürler

  g*******
  5 ay önce

  Merhaba Hocam,
  yaklaşık 8 ay önce sedef tanısı konuldu bana. Sürme ilaçlarla tedavi edilmeye çalışıldı. kortizon ve nemlendirici losyon veriliyor her gittiğimde ama etki etmek bir yana vücudumdaki yaralar artmaya devam ediyor. Konya’dan yazıyorum size. Eğer ekstra bir tedavi süreci varsa muayene olmak isterim. sizden bilgilendirme maili bekliyorum. teşekkür ederim.

  İ***********
  4 ay önce

  Hocam mrb. Ben hiportiroid hastasıyım. Levetrol100 kullanıyorum. Uzun yıllardır. Sıkıntım şu tırnaklarım 5 yıldır uzamıyor az uzayanda et gibi soyuluyor. Siz hariç gitmediğim doktor kalmadı. Lütfen alanınız ise size geleyim başka öneriniz varsa lütfen yazın. Tşk ederim

  İ***
  Yanıtla  admin
  4 ay önce

  Teşekkür ederim Hocam.

  D*****
  4 ay önce

  Muayene fiyat bilgisi alabilir miyim

  E********
  4 ay önce

  Hocam merhabalar iyi akşamlar benim 3 aylık bebeğim var 2 ay kuveste yatti yeni aldık vücudunda yaralar ve kafasında yaralar var aldığı ilaçlardan oldu dediler ama bugün çocuk doktoruna gösterdik uyuz gibi duruyor dedi vücudunda kafasında bide edep yerinde var napicamizi bilemedik nereye gideemizi

  G******
  3 ay önce

  Merhaba hocam,
  Rouccaten tedavisine başladım ama doktorumu değiştirmek istiyorum. Sizinle tedaviye devam edebilir miyim? Daha önce size de muayene olmuştum. Birde bu ilacın yanında antibiyotik yazmıştı doktor. Ama prospektüste birlikte kullanmayın diyor. Görüşünüzü alabilir miyim?

  G******* P**
  3 ay önce

  Merhaba Hocam, 05.03.2022 tarihinde size muayene oldum. Konulan tanı SUBAKUT KUTANÖZ LUPUS ERİTEMATOZ idi… ECTOPIX ve ALLERSET vermiştiniz… Hafif sönmeler oldu ancak tam geçti denilemez… Tekrar kullanmaya devam edeyim mi yoksa yeterli midir?

  P*** Ç******
  2 ay önce

  Hocam selamlar, Babam’ın sol ayak kısmında mantar hastalığı var ve bu rahatsızlık 2 aylık bir süreçte ayakta şişme, iltihap akma, kaşıntı,renk değişimi gibi durum halini aldı. İki aydır doktor doktor geziyoruz ama verilen antibiyotik ve mantar ilaçlarına rağmen bir ilerleme göremedik. Sıkıntı diğer ayağınada sıçradı. Bu konuda size muaneye geldiğimizde… Read more »

  Y****
  2 ay önce

  Hocam selamlar, dün muayene olmuştum size egzama sebebi ile, ama göz altlarındaki kolestrole bağlı olabilecek beyaz lekelere ilaç önerebilirmisiniz. Teşekkürler

  H*** C*******
  1 ay önce

  Merhaba, muayene ucreti nedir?

  O*******
  1 ay önce

  Enlilizce konuşuyorsunuz?

  A****** D***-A*******
  1 ay önce

  Merhaba,

  Rozasea elektrokoagülasyon tedavisi var mı acaba? teşekkürler

  s*******
  22 gün önce

  Merhaba, muayne ücretiniz nedir ve hafta sonu muayne yapıyor musunuz? Teşekkür ederim

  ş*******
  21 gün önce

  muayene ücretini nereden öğrenebilirim?

  Kişisel verilerin elde edilmesi ve işlenmesi ile ilgili bilgilendirme

  Özel Sen Jorj Avusturya Hastanesi “HASTANE olarak anılacaktır” tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) ve ilgili mevzuat kapsamında Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, aşağıda açıklanan çerçevede ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Özel Hastaneler Yönetmeliği ve Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuata uygun olarak işlenebilecektir.

  1. Kişisel Verilerin elde Edilmesi, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

  Kişisel verileriniz HASTANE tarafından sağlanmakta olan kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amaçlarıyla ve HASTANE’nin faaliyet konularına uygun düşecek şekilde; sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, çağrı merkezi, internet sitesi, sözlü, yazılı ve benzeri kanallar aracılığıyla elde edilmektedir. Sağlık verileriniz başta olmak üzere özel nitelikli kişisel verileriniz ve genel nitelikli kişisel verileriniz, HASTANE  tarafından aşağıda yer alanlar dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın bu maddede belirtilen amaçlar ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenebilmektedir:

  • Kimlik bilgileriniz: Adınız, soyadınız, T.C. Kimlik numaranız, pasaport numaranız veya geçici TC Kimlik numaranız, doğum yeri ve tarihiniz, medeni haliniz, cinsiyetiniz, sigorta veya hasta protokol numaranız ve sizi tanımlayabileceğimiz diğer kimlik verileriniz.
  • İletişim Bilgileriniz: Adresiniz, telefon numaranız, elektronik posta adresiniz ve sair iletişim verileriniz, müşteri temsilcileri ya da hasta hizmetleri tarafından çağrı merkezi standartları gereği tutulan sesli görüşme kayıtlarınız ile elektronik posta, mektup veya sair vasıtalar aracılığı ile tarafımızla iletişime geçtiğinizde elde edilen kişisel verileriniz.
  • Muhasebesel Bilgileriniz: Banka hesap numaranız, IBAN numaranız, kredi kartı bilginiz, faturalama bilgileriniz gibi finansal verileriniz.
  • Sağlık hizmetlerinin finansmanı ve planlaması amacıyla özel sağlık sigortasına ilişkin verileriniz ve Sosyal Güvenlik Kurumu verileriniz.
  • Hastane veya tıp merkezlerimizi ziyaret etmeniz halinde güvenlik ve denetim amaçlı tutulmakta olan kamera kayıtları görüntüleriniz.
  • Otoparkı kullanmanız halinde araç plaka veriniz.
  • Sağlık Bilgileriniz: Laboratuvar sonuçlarınız, test sonuçlarınız, muayene verileriniz, randevu bilgileriniz, check-up bilgileriniz, reçete bilgileriniz dâhil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi sırasında veya bunların bir sonucu olarak elde edilen her türlü sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel verileriniz.
  • www.sjh.com.tr sitesine veya www.sjh.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi adresine gönderdiğiniz veya girdiğiniz sağlık verileriniz ve sair kişisel verileriniz.
  • Özel Sen Jorj Avusturya Hastanesine herhangi birine iş başvurusunda bulunmanız halinde bu hususta temin edilen özgeçmiş dâhil sair kişisel verileriniz ile HASTANE çalışanı ya da ilişkili çalışan olmanız halinde hizmet akdiniz ve işe yatkınlığınız ile ilgili her türlü kişisel verileriniz.

  HASTANE tarafından elde edilen her türlü kişisel veriniz (Özel nitelikli kişisel veriler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) aşağıdaki amaçlar ile işlenebilecektir:

  • Kimliğinizi teyit etme,
  • Kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi.
  • İlgili mevzuat uyarınca Sağlık Bakanlığı ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile talep edilen bilgilerin paylaşılması.
  • Hastane ve Tıp Merkezlerimizin iç işleyişi ile günlük operasyonların planlanması ve yönetilmesi.
  • Hastane Yönetimi, Hasta Hakları, Hasta Deneyimi bölümleri tarafından hasta memnuniyetinin ölçülmesi, arttırılması ve araştırılması.
  • İlaç temini.
  • Randevu almanız halinde randevu hakkında sizi haberdar edebilme.
  • Risk yönetimi ve kalite geliştirme aktivitelerinin yerine getirilmesi.
  • Sağlık hizmetlerini geliştirme amacıyla analiz yapma.
  • Hasta Hizmetleri, Mali İşler, Pazarlama bölümleri tarafından sağlık hizmetlerinizin finansmanı, tetkik, teşhis ve tedavi giderlerinizin karşılanması, müstehaklık sorgusu kapsamında özel sigorta şirketler ile talep edilen bilgilerin paylaşılması.
  • Araştırma yapılması.
  • Yasal ve düzenleyici gereksinimlerin yerine getirilmesi.
  • Sağlık hizmetlerinin finansmanı kapsamında özel sigorta şirketler ile talep edilen bilgileri paylaşma.
  • Kalite, Hasta Deneyimi, Bilgi Sistemleri bölümleri tarafından risk yönetimi ve kalite geliştirme aktivitelerinin yerine getirilmesi.
  • Hasta Hizmetleri, Mali İşler, Pazarlama bölümleri tarafından hizmetlerimiz karşılığında faturalandırma yapılması ve anlaşmalı olan kurumlarla ilişkinizin teyit edilmesi.
  • Pazarlama, Medya ve İletişim, Çağrı Merkezi bölümleri tarafından kampanyalara katılım ve kampanya bilgisi verilmesi, Web ve mobil kanallarda özel içeriklerin, somut ve soyut faydaların tasarlanması ve iletilebilmesi.

  İlgili mevzuat uyarınca elde edilen ve işlenen Kişisel Verileriniz, Özel Sen Jorj Avusturya Hastanesine ait fiziki arşivler ve/veya bilişim sistemlerine nakledilerek, hem dijital ortamda hem de fiziki ortamda muhafaza altında tutulabilecektir.

  1. Kişisel Verilerin Aktarılması

  Kişisel verileriniz, Kanun ve sair mevzuat kapsamında ve yukarıda yer verilen amaçlarla HASTANE tarafından Özel sigorta şirketleri, Sağlık bakanlığı ve bağlı alt birimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve sair kolluk kuvvetleri, Nüfus Genel Müdürlüğü, Türkiye Eczacılar Birliği, Mahkemeler ve her türlü yargı makamı, merkezi ve sair üçüncü kişiler, yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz, avukatlar, vergi ve finans danışmanları ve denetçiler de dâhil olmak üzere danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, resmi merciler dâhil sağlık hizmetlerini yukarıda belirtilen amaçlarla geliştirmek veya yürütmek üzere işbirliği yaptığımız iş ortaklarımız ve diğer üçüncü kişiler ile paylaşılabilecektir.

  1. Kişisel Veri Elde Etmenin Yöntemi ve Hukuki Sebebi

  Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı, görsel ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar ve HASTANE’ nin faaliyet konusuna dahil her türlü işin yasal çerçevede yürütülebilmesi ve bu kapsamda HASTANE’nin akdi ve kanuni yükümlülüklerini tam ve gereği gibi ifa edebilmesi için toplanmakta ve işlenmektedir. İşbu kişiler verilerinizin toplanmasının hukuki sebebi;

  • 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu,
  • 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu,
  • 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname,
  • Özel Hastaneler Yönetmeliği,
  • Kişisel Sağlık Verilerinin İşlenmesi ve Mahremiyetinin Korunması Yönetmeliği,
  • Sağlık Bakanlığı düzenlemeleri ve sair mevzuat hükümleridir.

  Ayrıca, Kanun’un 6. maddesi 3. fıkrasında da belirtildiği üzere sağlık ve cinsel hayata ilişkin kişisel veriler ise ancak kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbı teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla, sır saklama yükümlülüğü altında bulunan kişiler veya yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından ilgilinin açık rızası aranmaksızın işlenebilir.

  1. Kişisel Verilerin Korunmasına Yönelik Haklarınız

  Kanun ve ilgili mevzuatlar uyarınca;

  • Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
  • Kişisel veriler işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
  • Kişisel sağlık verilerine erişim ve bu verileri isteme,
  • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
  • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
  • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
  • Kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
  • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesine ve/veya kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesine ilişkin işlemlerin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
  • İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme hakkını haizsiniz.

  Mezkûr haklarınızdan birini ya da birkaçını kullanmanız halinde ilgili bilgi tarafınıza, açık ve anlaşılabilir bir şekilde yazılı olarak ya da elektronik ortamda, tarafınızca sağlanan iletişim bilgileri yoluyla, bildirilir.

  1. Veri Güvenliği

  HASTANE kişisel verilerinizi bilgi güvenliği standartları ve prosedürleri gereğince alınması gereken tüm teknik ve idari güvenlik kontrollerine tam uygunlukla korumaktadır. Söz konusu güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak muhtemel riske uygun bir düzeyde sağlanmaktadır.

  1. Şikayet ve İletişim

  Kişisel verileriniz teknik ve idari imkânlar dâhilinde titizlikle korunmakta ve gerekli güvenlik tedbirleri, teknolojik imkânlar da göz önünde bulundurularak olası risklere uygun bir düzeyde sağlanmaktadır. Kanun kapsamındaki taleplerinizi, www.sjh.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak;

  • (i) Sen Jorj Avusturya Hastanesi Bereketzade mah. Bereketzade Medresesi sok. No:7 Beyoğlu/İSTANBUL, Türkiye adresine kargo ile ıslak imzanızı taşıyan bir dilekçe ile “Yönetim Kurumsal Sekretarya” departmanı dikkatine Zarfına “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Bilgi Talebi” yazılarak gönderebilirsiniz,
  • (ii) Noter kanalıyla gönderebilir,
  • (iii) avusturya.senjorjhastanesi@hs03.kep.tr adresine güvenli elektronik ya da mobil imzalı olarak, kayıtlı elektronik posta adresi veya sistemimizde kayıtlı elektronik e-posta adresiniz aracılığıyla ve/veya
  • (iv) HASTANE’ye hitaben yazdığınız “word veya pdf.” formatındaki bir dosyayı güvenli e-imza ile imzalayarak kvkk@sjh.com.tr e-posta’nın konu kısmına “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Bilgi Talebi” yazarak iletebilirsiniz.

  Kanun kapsamındaki taleplerinizi, www.sjh.com.tr/kisisel-verilerin-korunmasi web adresindeki “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Uyarınca Başvuru Formu” nu doldurarak ve formda belirtilen usullerle tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

  Call Now Button