Akupunktur

Akupunktur

ÜNİTEMİZDE HİZMET SUNDUĞUMUZ RAHATSIZLIKLAR VE İLGİLİ PROTOKOLLERDEN BAZILARI:

Kas ve iskelet sistemimin ağrılarında şikayetlerin azaltılmasına yardımcı protokol (baş, boyun, sırt, omurga ve tüm eklemlerin ağrıları)

Alerjik rahatsızlıklarda semptomların giderilmesine yardımcı protokol

Diyet ve egzersiz programlarına uyumu arttıran, kilo vermeye yardımcı protokol

Sigara bırakma kararına yardımcı protokol

Kronik yorgunluk, uyku bozuklukları ve stresle mücadeleye yardımcı protokoller

Geçmişte yaşanmış travmatik olaylara bağlı stres veya sınav stresi gibi kaygı bozukluklarında rahatlamaya yardımcı protokol

Ünitemizde ağırlıklı olarak KULAK AKUPUNKTURU uygulanmaktadır. Fransız kulak akupunkturu, Nogier ekolü, Aurikuloterapi gibi adlarla da anılan bu yöntem Fransa, Almanya, Avusturya, ABD gibi ülkelerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Teşhis ve tedavide (bu alanda dünyada en önemli ve öncü kuruluş olan) Fransız Sedatelec firmasınca üretilmiş Deteksiyon ve Mikroakım elektroakupunktur cihazından yararlanılmaktadır. Akupunktur iğnesi olarak, ASP adıyla bilinen Fransa'dan ithal edilen minik iğneler kullanılmaktadır. İğne korkusu olan veya tercih etmeyen hastalarımız için ise elektroakupunktur uygulanmaktadır. Gereken durumlarda Vaccaria tohumları da minik yapıştırıcı flasterler kullanılarak tedaviye eklenmektedir. Bu uygulamalarda hastalar tarafından herhangi bir ağrı  hissedilmemektedir.

Uygulama pratiği dışındaki daha detaylı bilgiler için doktorumuzun “Akupunktur Nedir Ne Değildir?’ başlıklı yazısını okuyabilirsiniz.

Akupunktur nedir, ne değildir?