Kozmetik Dermatoloji

Kozmetik Dermatoloji

Kimyasal Peeling Uygulamaları

Kimyasal peeling; deriyi canlandırmak, gençleştirmek, görünüşü iyileştirmek için bazı kimyasal solüsyonların uygulanmasıdır. Bu tedavide deriye, yüzeysel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan bir solüsyon uygulanır. Sivilce, siyah noktalar, sivilcelerin oluşturduğu izler, küçük çukurcuklar, güneş, yanık ve yaşa bağlı oluşan kırışıklıklar, yaş ve gebelik nedeniyle ortaya çıkan lekeler, çiller ve kanser potansiyeli taşıyan kabuklu deriden kabarık lezyonlar peeling ile iyileştirilebilir.

Botox ile Kırışıklık Tedavisi

Dermatolojik sorunların tedavisinde güvenle kullanılan botox; göz etrafı ve alın kırışıklıklarına, kaş arası-kaşın kaldırılmasına, aşırı terleme, yaşlanma belirtilerine ve mimiklere bağlı kırışıklıklara kesin ve sağlıklı çözümler getirir.

Botox İle Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı derecede terleme (Hiperhidrozis) sorunu yaşıyorsanız, çareyi uzman ellerle yapılan botox tedavisinde arayın.

İyot-nişasta testi ile hastalarda aşırı terlemeye sebep olan alanlar tespit edilir. 15-45 dakika süren operasyonda belirlenen alanlara cilt altında 3mm derinliğe girilerek botox enjekte edilir. Kişi bu işlemin hemen ardından günlük yaşantısına dönebilir.

Lazer Uygulamaları

Lazerle Epilasyon

Lazer epilasyonu, en genel tanımıyla vücutta çıkan istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlayacak tıbbi bir işlemdir.  Lazer epilasyonda istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye, uygun dalga boylu lazer ışınları yine uygun doz, süre ve uygun lazer başlıkları ile uygulanmaktadır. Vücutta kıl kökü seviyesine kadar ulaşabilen lazer uygulamalarının deri altındaki organlara ve dokulara bir zararı ve etkisi bulunmamaktadır.  Lazer uygulamasını erkekler de sıklıkla kullanmaktadır. Daha koyu ve kalın kıl köklerine sahip olmaları nedeniyle erkekler lazere çok daha iyi tepki gösterirler. Erkeklerde sırt, omuz ense, elmacık kemiği ve boyun üzerindeki kıllar lazer uygulamasının kullanım sebebidir.

Lazerle Cilt Gençleştirme

Lazerle cilt gençleştirme işlemi yüz, boyun, göğüs ve ellerde yaşlanmaya bağlı izlerin yok edilmesi için kullanılan invaziv olmayan bir işlemdir.

Ameliyat risklerini almadan cildin sıkılaştırılması, kırışıklıkların giderilmesi ve yer çekimi etkisi ile ciltte oluşan sarkmaların toparlanması lazer ile sağlanabilmektedir. Bu teknikte cilt ve cilt altı hücrelerin kollejen ve elastin lifleri üretmesi hızlandırılır ve verilen lazer enerjisi ile kırışıklıklar yok olup azaltılır. Ciltte belirgin gençleşme görülür.

Lazerle Varis Tedavisi

Bacaklardaki yüzeysel toplardamarların düzensiz bir biçimde uzayarak büklümlü hale gelip genişlemesi ve kıvrımlar oluşturması varis olarak adlandırılır. Kanın kalbe dönmesini sağlayan toplardamarların genişlemesi ile oluşur.