Avusturya Parlamentosu Milletvekillerinin Hastanemize 15 Mayıs 2022 de Yaptıkları Ziyaret

 

2021 Masa Başı H.A.P. Tatbikatımız

Sn. Josef SAIGER 'in hastanemizi ziyaretiAvusturya Başkonsolosu Sn. Josef SAIGER hastanemizi ziyaret etti. Kendisine yeni görev yerinde başarılar dileriz.

Erkek Sağlığı Bilinçlendirme Ayında Avusturya Hastanesi’nin Bıyıklı Hekimleri Diyor ki: “Prostat Kanserinin Farkındayız!”

Avusturya Kültür Ofisi tarafından İstanbul St. Georg Vinzenz Cemiyeti yararına düzenlenen konserde Square Waltz grubu sahne aldı. Paval Shalman (Keman), Hannes Laszakovits (Bas), Marc Bruckner (Klarnet, Yan Flüt, Perküsyon, Ukulele, Melodika); Johann Strauß’un dünyaca ünlü melodilerini caz esintileri ve kıvrak doğaçlamalarla renklendirip içine biraz melankoli ve koca bir tutam da dünya müziği ekleyerek harmanladı. Bu üç müzisyenin kendi özgün ve ilginç besteleri dinleyenleri büyülü bir dünya yolcuğuna çıkardı.

Avusturya Başkonsolosu Christine WENDL’den teşekkür mektubu 17 Temmuz 2017

Geçmişin İzleri ve İstanbul: Marmaray Yenikapı, Üsküdar ve Sirkeci Kazıları Fotoğraf Sergisi/Yılbaşı Konseri

Gustav Mahler ve Viyana Sergisi/ Konser

İki Dünya Savaşı Arasında Avusturya Mimarisi

Josep Haydn-Müziğin Evrensel Dahisi/ Sergi, Baba Haydn/ Konser

Dr. Werner Schuster-Sanatsal X-ışını Fotoğrafçılığı/Noel Konseri

Kalıntıların Büyüsü/Sergi

Koral İstanbul-Doğudan Batıya, Kuzeyden Güneye/Konser

Dr.-Rinaldo Marmara/ Geçmiş Levanten Devrinin Tarihi Tanıkları Olarak Kartpostallar Sergisi Açılışı

Dilbağ Tokay ve Emine Serdaroğlu (CelloPianoDuo)

Düşler/Sergi

St. Georgs Quartett ve St. Georgs Ensemble/Konser

Anna Lechner/Sergi

Karikatür sanatçısı Tan Oral’ın “Geçmiş Olsun“ isimli sergisi 16 Ekim – 1 Aralık 2012 tarihleri arasında Hastanemizde yer almıştır.

Tuna-Inge Morath/Sergi ve Özel Alev Okulları Korosu/Konser

Avusturya Milli Günü kutlamaları Avusturya Başkonsolosu Gerhard LUTZ ev sahipliğinde Büyükelçi Dr. Ulrike Tilly’nin değerli katılımıyla gerçekleştirildi. Özel Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nin sağlık hizmetleri sponsoru olduğu gecede St. Georgs korosu davetlilere Avusturya ve Türkiye milli marşlarını seslendirdi. Geceye, hastanemiz yönetim kurulu başkanı Sr. Joanna BACMAGA, Başhekim Op. Dr. Erdal KALELİ, Hastane Müdürü Burcu IŞIKSAÇAR, doktorlarımız ve idari kadromuz katıldı.