Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Hastanemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü iki uzman tarafından yönetilmektedir. Ayrıca yenidoğan bebek hemşirelerimiz ve doğum ebelerimiz görev yapmaktadırlar.

Kadın – Doğum bölümümüzde modern tıbbın gerektirdiği tüm tanı ve tedavi metotları uygulanmaktadır.

Doğum bölümümüzde normal ve riskli gebelikler, gebelik başlangıcından itibaren izlenmekte gerekli tüm tetkik ve incelemeler yapılmaktadır. Normal ve C/S doğum, Doppler, ultrasonografi, tüm biyokimyasal testler, 2’li, 3’lü ve 4’lü trimester testleri (Down sendromu, trizomi 13/18 NTD) glukoz tolerans testleri, NST ile bebek monitorizasyonu hastanemizde mevcuttur. Doğum esnasında Çocuk Hastalıkları Uzmanları hazır bulunmaktadır ve bebeğin ilk muayene ve tedavilerini yapmaktadırlar.

Hastanemizde doğumhanesinde travay odası, fetal monitör, vakum, forseps v.s gibi tüm donanım mevcuttur. Ayrıca 1. Düzey yenidoğan yoğun bakım ünitemiz, kuvöz, bir transport kuvözü ve yenidoğan otomatik solunum cihazı ile hizmet vermektedir. Hastanemizde normal doğum, ağrısız doğum (Epidural Anestezi) ve Sezaryen ile doğum yaptırılmaktadır.

Kadın – Doğum bölümümüzde infertilite (kısırlık) ile ilgili tüm tetkikler, hormon analizleri, HSG (ilaçlı rahim filmi) follikülometri (yumurtlama takibi) yapılmakta ve gerekli tedaviler düzenlenmektedir.

Menopoz bölümünde hastalarımız erken menopoz döneminden, geç menopoz dönemine kadar bütün izlemler, gerekli tetkikler, mamografi, hormon analizleri, PAP smear testleri yapılmakta ve gerekli tedaviler düzenlenmektedir.

Jinekolojik kanserlerin erken tanı ve tedavisi için gerekli tüm tetkikler, Ultrasonografi, PAP smear testi, tümör markerleri hastanemizde yapılabilmektedir. Yumurtalık kisti ve tümörleri, rahim ve rahim ağzı kanserleri ile ilgili operasyonlar hastanemizde açık ve kapalı yöntemlerle başarı ile yapılmaktadır.

Hastanemizde kadınlarımıza yönelik check-up programları mevcuttur. Bu programlarda jinekolojik muayene, PAP smear, USG, tümör markerleri ve mamografi yapılmaktadır.

Jinekoloji bölümünde her türlü jinekolojik operasyonlar, rahim, rahim ağzı, yumurtalık, İdrar tutamama, kist, myom ve diğer vajinal operasyonlar yapılmaktadır.